Recenzja HiChina 2020 – nie spełnia oczekiwań

CześćJeśli się spieszysz i po prostu chcesz uzyskać wynik końcowy: w tej samej cenie co HiChina możesz uzyskać znacznie lepsze serwery z obsługą 24/7 z Hostinger, więc po co zawracać sobie tym głowę?!


HiChina była kiedyś znana jako „GoDaddy” w Chinach i jest jednym z pierwszych i największych rejestratorów domen i dostawców hostingu z certyfikatem ICANN. Od tego czasu została kupiona przez chmurę Alibaba w 2009 roku i prawie całkowicie zasymilowana z firmą macierzystą. W związku z tym większość jego funkcji, takich jak hosting i wsparcie, jest teraz udostępniana za pośrednictwem Alibaba Cloud. Choć linie między nimi się zacierają, HiChina zawsze była renomowanym dostawcą hostingu, który służył jako brama do Chin dla wielu zagranicznych firm.

Funkcje i łatwość użytkowania

Za pośrednictwem macierzystej firmy Alibaba HiChina jest nie tylko jednym z największych rejestratorów domen ICANN w Chinach, ale także dostawcami hostingu oferującymi:

 • Rejestracja domeny ze zniżką
 • Alibaba Cloud DNS management
 • Alibaba Cloud CDN z 1500 węzłami na całym świecie
 • Wielostronna, wielopoziomowa sieć internetowa i hosting WordPress
 • Rozwiązania do hostingu poczty e-mail klasy korporacyjnej
 • Tworzenie kopii zapasowych i odzyskiwanie w chmurze
 • Skalowalne i konfigurowalne miejsce do przechowywania w chmurze z opcjami SSD

Mniej czasu zajęłoby wyliczenie, jakie rozwiązania hostingowe i infrastruktury chmurowej nie są oferowane przez Alibaba. Nie ma tak wyczerpującego katalogu, jak jego amerykańska firma AWS, ale jest to imponująca platforma, która jest prawie tak elastyczna i skalowalna.

Inwestował również znacznie w swoją infrastrukturę dzięki centrom danych w ponad 19 globalnych lokalizacjach, 56 globalnych strefach dostępności i 1500 węzłach sieci w ponad 70 krajach na sześciu kontynentach. To powinno dać Twojej obecności w Internecie globalny zasięg. Zainwestował dużo w USA, mając tam ponad 200 węzłów i dwa centra danych.

Zasoby są zwykle hojnie dystrybuowane. Nawet studenci mogą uzyskać jeden rdzeń procesora, 2 GB pamięci, 40 GB przestrzeni dyskowej i 1000 GB ruchu za ułamek ceny, jaką kosztowałby podobny hosting aplikacji w chmurze.

Ceny i wsparcie

Jako bezpośredni konkurent AWS z Chin, Alibaba stosuje wiele takich samych praktyk rozliczeniowych. Możesz wybrać płacenie ustalonej kwoty co miesiąc za jeden ze wstępnie skonfigurowanych pakietów lub płatność zgodnie z rzeczywistym użyciem, gdzie rozliczane będą co godzinę. Będziesz jednak płacić zniżki, jeśli zapłacisz za abonament z góry.

Posiada również unikalną opcję bezpłatnej wersji próbnej, w której możesz bezpłatnie korzystać z prawie dowolnego produktu, przez okres, w którym kosztowałbyś do 300 USD. Oznacza to, że długość okresu próbnego zależy od tego, który produkt wybierzesz (a także od jakiej konfiguracji). Może to być od miesiąca do sześciu miesięcy, a nawet roku.

Przemyślanym gestem z ich strony jest projekt „Chmura Skrzydło”, który oferuje bardzo zniżkowy (ponad 90%) hosting „studentom”. W rzeczywistości każda osoba poniżej 25 roku życia automatycznie się kwalifikuje. Dotyczy to serwerów aplikacji i elastycznych serwerów chmurowych.

Poza tym możesz znaleźć prawie każdy rodzaj rozwiązania hostingowego w dowolnej skali i za prawie każdą cenę. Zaskakujące jest to, że wiele produktów AWS działa taniej, ale Alibaba jest nadal niezwykle konkurencyjna.

Bez względu na to, gdzie jesteś, możesz również czuć się bezpiecznie, powierzając im swoje pieniądze, ponieważ akceptowanych jest wiele popularnych międzynarodowych metod płatności oraz obsługa rozliczeń w ponad 169 krajach oraz rozliczenia w USD.

Wsparcie HiChiny zostało również całkowicie przejęte przez Alibaba. Oferuje pakiety wsparcia z pakietem Basic, zapewniającym wsparcie przez e-mail, a także czasy odpowiedzi poniżej 36 godzin w godzinach roboczych. Wsparcie dla przedsiębiorstw odblokowuje bilety, wiadomości błyskawiczne i wsparcie telefoniczne o każdej godzinie i gwarantuje czasy reakcji poniżej 15 minut w przypadku problemów krytycznych przy dostępności 24/7. Istnieje również ogromne centrum pomocy z dokumentacją, często zadawanymi pytaniami i forum społeczności.

Cześć

Ile kosztuje HiChina HiChina oferuje wiele planów cenowych od najwyższej do najniższej. Cena zależy od wybranego rodzaju planu hostingowego. Poniżej możesz zobaczyć zaktualizowaną tabelę cen (aktualizowaną co tydzień).
Który plan HiChina powinienem otrzymać? Polecam zacząć od tańszego planu. Zawsze możesz zaktualizować później. HiChina może pomóc w migracji do droższego planu. Wielokrotny wzrost liczby odwiedzających trwa dłużej niż oczekiwano i nie powinieneś płacić dużo pieniędzy, dopóki nie zajdzie taka potrzeba. Oczywiście Twoje potrzeby mogą się różnić i możesz skonsultować się z ekspertem hostingowym z HiChina tutaj.
Jak dobra jest obsługa klienta HiChina? HiChina nie jest sklasyfikowana jako jeden z naszych najlepszych hostów internetowych. Ale może to również wynikać z faktu, że HiChina jest małym, pod radarem, dostawcą hostingu. Mała firma hostingowa ma zalety – jako klient jesteś dla niej ważniejszy. Możesz także sprawdzić nasze porównanie najpopularniejsze usługi hostingowe tutaj.

Jak HiChina pasuje do konkurencji?

HiChina jest bardzo trybikiem w gigantycznej maszynie hostingowej Alibaba Cloud. Szybko zyskuje jednak na międzynarodowej konkurencji AWS i prawdopodobnie lepszej opcji, jeśli rynek docelowy znajduje się w Chinach.

Zanim podejmiesz decyzję, zalecamy sprawdzenie niektórych alternatywne firmy hostingowe, które gorąco polecamy.

Plusy

 • Znakomita infrastruktura w Chinach i za granicą
 • Elastyczne i przystępne ceny
 • Globalne wsparcie fakturowania
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy

Cons

 • Może być skomplikowane, aby ominąć usługi
 • Niektóre usługi są droższe niż AWS
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map