Przewodnik dla początkujących, jak zwiększyć liczbę odbiorców na Facebooku 2020

Większość firm na Facebooku marnuje czas i wysiłek, a wyniki są zerowe.


Nie chcę, żebyś nie był jednym z nich.

Właśnie dlatego ten przewodnik ma na celu przedstawienie podstaw, które musisz zrozumieć, aby skutecznie korzystać z Facebooka w celu promowania swojego bloga, usługi lub dowolnego rodzaju firmy.

Wszystko podzieliłem na małe, praktyczne części, aby ułatwić rozpoczęcie tego złożonego tematu. Nie musisz robić tych wszystkich rzeczy, ale im więcej to zrobisz, tym większe prawdopodobieństwo, że odniesiesz sukces.

Gry Facebook: zrozumienie algorytmu Facebooka

Korzystanie z Facebooka jako firmy sprowadza się do dotarcia do jak największej liczby odbiorców docelowych.

Zauważysz, że każdy utworzony wpis mówi, ilu użytkowników „dotarło”. Jest to liczba użytkowników, którzy w pewnym momencie widzieli go w swoim kanale. Możesz dotrzeć do ludzi organicznie (za darmo, po prostu publikując post) lub promując posty za pomocą płatnych reklam.

Większość tego przewodnika skupi się na zwiększając zasięg organiczny swoich postów. Aby to zrobić, musisz zrozumieć, w jaki sposób Facebook wybiera, które posty mają być wyświetlane w kanale użytkownika.

Dla dużego użytkownika Facebooka na początku kanału informacyjnego pojawiają się dziesiątki nowych postów, które konkurują ze sobą. Tak więc Facebook ma algorytm, który przypisuje wynik do wszystkich postów które są istotne dla użytkownika. Są to posty od znajomych, posty na grupach na Facebooku, których są członkami, oraz posty na stronach na Facebooku, które obserwują.

Po zsumowaniu wszystkich wyników posty są wyświetlane w kanale wiadomości użytkownika od najwyższego do najniższego.

Przewodnik dla początkujących, jak zwiększyć liczbę odbiorców na Facebooku 2020

Algorytm przyjmuje setki punktów danych, ale są to najważniejsze czynniki ogólne:

 • Zaangażowanie – Czy osoby, które do tej pory widziały post, są w to zaangażowane? (polubienia, komentarze, kliknięcia linków itp.)
 • Kto to opublikował – Jeśli posty z Twojej strony zazwyczaj wymagają dużego zaangażowania, nowe posty uzyskają większy zasięg organiczny. Z drugiej strony, jeśli konsekwentnie będziesz mieć małe zaangażowanie, Twój organiczny zasięg w przyszłości zmniejszy się.
 • Wiek postu – W miarę starzenia się posta jego wynik jest coraz niższy.

Facebook pokaże nowe posty małej grupie osób, które najprawdopodobniej to polubią. Jeśli dobrze zaangażują się w nowy post, Facebook pokaże go większej grupie.

Dlatego zaangażowanie jest najważniejszym elementem postów na Facebooku.

Pro Wskazówki:

 • Nie kupuj polubień ani obserwujących strony – Gdy Twoje posty zostaną pokazane tym fałszywym użytkownikom, nie będzie żadnego zaangażowania. Prowadzi to do niskiego zasięgu organicznego zarówno w krótkim, jak i długim okresie.
 • Nacisk na jakość ponad ilość – Lepiej mieć 1 post z dużym zaangażowaniem (np. 10 komentarzy) niż 10 postów z niskim zaangażowaniem (np. 1 komentarz). Poświęć czas na tworzenie postów, które są wysokiej jakości i wyróżniają się.

Publikuj treści promujące zaangażowanie (polubienia, komentarze itp.)

Jeśli zaangażowanie jest tak ważne, jak je zachęcasz?

Wszystko zaczyna się od treści, którą publikujesz.

Jeśli po prostu opublikujesz link do strony produktu lub użyjesz nijakich zdjęć stockowych, użytkownicy będą je przewijać bez angażowania się w nie.

Oto przykład typowego złego postu:

Przewodnik dla początkujących, jak zwiększyć liczbę odbiorców na Facebooku 2020

Twoja uwaga oczywiście najpierw skupia się na obrazie i jest to ogólne zdjęcie stockowe, więc prawdopodobnie po prostu przejdziesz dalej, jeśli zobaczysz to sam. Trudno będzie uzyskać więcej niż kilka polubień.

Wyobraź sobie, że robili rzeczywiste zdjęcia swoich hydraulików w pracy.

Idealnie nie używaj zdjęć stockowych. Jeśli tak, lepiej być interesującym.

Oto przykład posta z dobrym obrazem:

Przewodnik dla początkujących, jak zwiększyć liczbę odbiorców na Facebooku 2020

To przede wszystkim ciekawe zdjęcie, a aby było jeszcze lepsze, to prawdziwe zdjęcie.

Oczywiście nie każda firma jest tak ekscytująca, ale dołóż wszelkich starań, aby użyć zdjęć, które według Ciebie byłyby interesujące.

Jakie inne treści promują zaangażowanie postów?

Możesz spróbować wielu rzeczy:

 • Nie publikuj tylko linków do Twojej witryny lub treści – Zazwyczaj są one mniej zaangażowane i nieco pogorszą ogólną reputację strony, co w przyszłości doprowadzi do mniejszego organicznego zasięgu.
 • Mów jak osoba, a nie korporacja – Facebook to platforma dla znajomych do współpracy. Staraj się brzmieć jak przyjaciel, a nie reklama, nawet podczas publikowania jako firma.
 • Publikuj konkursy, prezenty i promocje – Wymagaj, aby ludzie lubili twoją stronę i komentowali wpis, który ma być wprowadzony.
 • Twórz posty, które wywołują emocje – Posty, które są bardzo zaangażowane, są zazwyczaj albo inspirujące, bardzo pomocne, a nawet rozwścieczające. Staraj się wyróżniać z drugiej nijakości
 • Zakończ posty pytaniem lub wezwaniem do działania – Zaangażowanie zwykle wzrasta, gdy poprosisz ludzi o podjęcie działań, takich jak udzielenie odpowiedzi na pytanie w komentarzu lub udostępnienie postu innym osobom.

Wykorzystaj filmy wideo w swoich postach

Zgodnie z analizą Buzzsumo z 2018 r. Dotyczącą ponad 777 milionów postów na Facebooku, posty wideo miały najwyższe średnie zaangażowanie z dowolnego rodzaju treści na Facebooku.

Ogólnie obrazy są w porządku, ale posty wideo będą miały największe zaangażowanie i największy zasięg.

Mogą to być szybkie 30-sekundowe filmy z czymś interesującym. W razie potrzeby możesz zabrać je ze sobą na telefon, o ile jakość jest przyzwoita.

Jeśli linkujesz do postu na blogu o „10 sztuczkach, aby nauczyć swojego kota”, możesz zrobić krótki film z kotem wykonującym jedną z tych sztuczek. Nie tylko poprawi to twoją treść, ale także zyska dobre zaangażowanie na Facebooku.

Jeśli potrzebujesz pomocy na początku, oto przewodnik na temat tworzenia filmów dla mediów społecznościowych.

Publikuj często, aby zmaksymalizować zasięg

Częste publikowanie oznacza, że ​​Twoi obserwatorzy mogą zobaczyć więcej Twoich postów.

Ale jeśli opublikujesz za dużo, zobaczysz niższe liczby zaangażowań, a może nawet drażnić niektórych obserwujących.

Jaka jest idealna częstotliwość wysyłania postów?

CoSchedule podsumował ponad 20 badań naukowych na ten dokładnie temat. Znaleźli to w ogóle, powinieneś pisać na Facebooku raz dziennie.

To, czy chcesz publikować posty również w weekend, zależy od odbiorców. Na początku warto spróbować, ale jeśli Twoje posty weekendowe mają mniejszy zasięg, możesz publikować posty tylko w dni powszednie.

Utwórz kalendarz publikowania i zautomatyzuj swoje publikowanie

Teraz wiemy, że musisz często pisać (najlepiej raz dziennie), musisz znaleźć sposób, aby się tego trzymać. W przeciwnym razie, gdy wszystko będzie zajęte, posty w mediach społecznościowych jako pierwsze zostaną pominięte.

Możesz to zrobić ręcznie, tworząc kalendarz arkusza kalkulacyjnego, a następnie logując się codziennie na Facebooku, aby publikować. Ale lepszym rozwiązaniem jest użyj jednego z następujących narzędzi do zautomatyzowania procesu:

 • HootSuite
 • Bufor
 • Sprout Social

Wszystkie te pozwalają połączyć swoją stronę firmową na Facebooku i zaplanować automatyczne publikowanie postów w określonym czasie.

Przewodnik dla początkujących, jak zwiększyć liczbę odbiorców na Facebooku 2020

Wszystkie mają te same podstawowe funkcje, jeśli chcesz tylko publikować na Facebooku, więc każda z nich jest w porządku.

Spędź dzień na początku miesiąca, aby utworzyć i zaplanować wszystkie swoje posty na ten miesiąc. Po prostu nie zapomnij sprawdź swoją stronę, jeśli to możliwe, aby odpowiedzieć na wszelkie pytania i odpowiedzieć na komentarze.

Na początku ręcznie docieraj do przyjaciół i pracowników

Najtrudniejszymi obserwatorami są twoi pierwsi.

Jeśli publikujesz posty i masz 0 obserwujących, Twoja strona nie będzie mogła się rozwijać. Potrzebujesz początkowych odbiorców, którzy będą angażować się w Twoje posty, aby ich znajomi również mogli zobaczyć Twój post i mam nadzieję, że podążą za Twoją stroną.

Początkowo masz 2 opcje: Korzystaj z płatnych reklam lub znajdź użytkowników w innym miejscu.

Zacznijmy od najprostszej strategii.

Jeśli masz znajomych lub profesjonalne kontakty, które mogą być zainteresowane tym, co publikujesz, powiedz im o swojej stronie i poproś, aby Cię śledzili.

Ważne jest, abyś ty nie ślepo zapraszaj wszystkich, których znasz, do polubienia Twojej strony. Jeśli to zrobisz, trafisz do osób, które śledzą Twoją stronę, a następnie nigdy nie angażujesz się w posty, co szkodzi Twojemu organicznemu zasięgowi.

Pro Wskazówki:

 • Jeśli nie masz przyjaciół, którzy doceniliby twoje posty, nie ma sprawy. W tym przewodniku możesz użyć alternatywnej metody.
 • Jeśli masz naprawdę dobrych przyjaciół, którzy chcą cię wspierać, poproś ich, aby zaangażowali się w Twoje posty. Niezależnie od tego, czy im się „podoba”, komentuje, czy po prostu klika linki, które publikujesz, wszystko to pomaga.

Połącz grupę na Facebooku ze swoją firmą

Niektórzy użytkownicy wolą uczestniczyć w grupach niż obserwować konkretne firmy (szczególnie te „nieseksualne”). Na przykład jeśli prowadzisz garaż, pozyskanie obserwujących może być trudne. Ale jeśli założysz grupę dotyczącą „Parkowania w (Twoje miasto)”, łatwiej będzie zachęcić ludzi do przyłączenia się.

Nie tylko to, ale posty grupowe mają zwykle większy zasięg niż posty na stronie, czyniąc grupę doskonałym sposobem na jeszcze większe powiększenie grona odbiorców.

Jako twórca i właściciel grupy możesz zdecydować, jakie typy treści mogą być publikowane w grupie, a także jakie linki znajdują się w opisie grupy.

W jednej grupie, której jestem członkiem, właściciel prowadzi bezpośrednio do swojej witryny:

Przewodnik dla początkujących, jak zwiększyć liczbę odbiorców na Facebooku 2020

Gdy połączysz grupę ze stroną firmy, link z powrotem do strony zostanie automatycznie wyświetlony w grupie. Możesz również utworzyć link do swojej strony z sekcji „Informacje o tej grupie” lub we wpisach w grupie (możesz robić, co chcesz, ponieważ jesteś właścicielem).

Muszę cię ostrzec Utworzenie dobrze prosperującej grupy na Facebooku wymaga dużo pracy. Musisz znaleźć początkowych użytkowników, tak jak robisz to na swojej stronie na Facebooku. Możesz użyć tej samej taktyki.

Dodatkowo musisz włożyć dużo wysiłku, aby grupa była przydatna, szczególnie na początku. Z czasem inni członkowie grupy zaczną wnosić przydatne treści, ale na początku będziesz musiał włożyć dużo pracy.

Rozwijaj swoje obserwacje na Facebooku Zbyt

Chociaż możesz rozwijać swoją stronę na Facebooku, publikując posty na Facebooku, możesz rozwijać się znacznie szybciej, jeśli wykorzystasz także inne kanały.

Skorzystaj z każdej okazji zaproś odpowiednie kontakty zawodowe do śledzenia Twojej strony. Najczęstszymi miejscami do tego są:

 • Podpisy e-mail
 • Biuletyny e-mailowe
 • Twoja witryna (na pasku bocznym i / lub po postach)
 • Osobiste profile w mediach społecznościowych
 • Inne strony mediów społecznościowych (LinkedIn, Twitter itp.)

Możesz też być kreatywny poza tym. Jakiś czas temu widziałem świetny przykład: złożyłem podanie o pracę, a kiedy później e-mail z odrzuceniem przyszedł później (cholera!), Poprosili mnie o połączenie z nimi na LinkedIn.

Przewodnik dla początkujących, jak zwiększyć liczbę odbiorców na Facebooku 2020

Zrobili to w tak przyjazny sposób, że z przyjemnością się z nimi skontaktowałem. Zamiast tego przełącz się na Facebooka i działałoby to w ten sam sposób.

Zoptymalizuj czas publikowania, aby uzyskać maksymalne zaangażowanie

Podobnie jak przekonasz się, że powinieneś publikować określoną liczbę razy dziennie lub tygodniowo, zobaczysz, że niektóre pory dnia są lepsze niż inne.

Narzędzia, które omówiliśmy wcześniej do planowania postów, są również wyposażone w funkcje optymalizujące publikowanie postów.

Ale jeśli piszesz ręcznie, możesz zacząć zawęź najlepszy czas na opublikowanie, testując podzielnie różne czasy publikowania, znane również jako testy A / B.

Za pomocą prostego arkusza kalkulacyjnego zapisz organiczny zasięg i zaangażowanie postów, a także kiedy publikujesz posty. Wybierz dwa razy, aby porównać ze sobą, aby, miejmy nadzieję, znaleźć wyraźnego zwycięzcę.

Przewodnik dla początkujących, jak zwiększyć liczbę odbiorców na Facebooku 2020

Przed wyciągnięciem wniosku powinieneś dążyć do próby o wielkości co najmniej 20 postów. Więcej jest lepsze, ale, co zrozumiałe, może nie być możliwe.

Gdy znajdziesz zwycięzcę, możesz go przetestować pod kątem innego czasu publikacji i tak dalej, dopóki nie będziesz zadowolony z określonego czasu.

Użyj reklam retargetingowych, aby uzyskać TANIO obserwujących

Wspomniałem, że możesz używać reklam, aby początkowo uzyskiwać polubienia na swojej stronie, i dalej, aby przyspieszyć tempo wzrostu strony.

Normalne reklamy na Facebooku są drogie i nauka ich właściwego kierowania zajmuje dużo czasu.

Zdecydowanie lepszą alternatywą jest wykorzystać reklamy retargetingowe.

Z początku brzmi to przerażająco, ale jest to prosta koncepcja.

Zasadniczo instalujesz „piksel” na swojej stronie, który jest krótkim fragmentem kodu, który daje ci Facebook. Gdy ktoś odwiedza Twoją witrynę, piksel jest aktywowany, a Facebook sprawdzi, czy użytkownik ma konto na Facebooku (na które jest zalogowany).

Możesz kierować tę listę bezpośrednio za pomocą reklam, a uzyskasz znacznie wyższy współczynnik konwersji niż zwykłe reklamy (i tańsze), ponieważ wiesz, że są już zainteresowani Twoją firmą.

Gdy zdobędziesz te dane, możesz przenieść je dalej tworzenie podobnej do odbiorców. Facebook patrzy na osoby w widowni pikseli, a następnie znajduje innych użytkowników o podobnych cechach.

Ponownie, odbiorcy będą bardziej wrażliwi na reklamy, a Ty uzyskasz najlepszą wartość za pieniądze, które zainwestujesz w reklamę na Facebooku.

To narzędzie pozwala szybko skalować reklamy w celu powiększenia strony:

Przewodnik dla początkujących, jak zwiększyć liczbę odbiorców na Facebooku 2020

Niektóre osoby osiągnęły ponad 7 000% ROI, stosując te taktyki. Nawet jeśli nie wykonasz ich perfekcyjnie, nadal będą całkiem skuteczne.

Osiągniesz 1 milion obserwujących?

Strony na Facebooku są jak śnieżki.

Trudno jest zdobyć pierwszych kilku obserwujących. Kilka następnych jest nieco łatwiejszych i tak dalej. W końcu będziesz nadal rozwijać swoją stronę, tworząc interesujące i przydatne posty, które podobają się odbiorcom.

Spodziewaj się, że zajmie trochę czasu, aby zobaczyć duże wyniki.

Ale jeśli zastosujesz się do zasad zawartych w tym przewodniku, ostatecznie dojdziesz do punktu, w którym Twoja strona na Facebooku zacznie generować znaczny ruch w Twojej witrynie, co spowoduje wzrost liczby użytkowników lub sprzedaży. Zdecydowanie warto poczekać.

Źródła:

https://www.facebook.com/facebookmedia/solutions/news-feed

Ultimate Guide to Engagement Facebook

Jak często publikować w mediach społecznościowych? [Sprawdzone badania z 14 badań]

Case Retargeting – studium przypadku: Jak wygenerowałem zwrot z inwestycji w wysokości 7425% w ramach jednej kampanii w ciągu 24 godzin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map