4 Dos i 3 zakazów budowania zabójczej strony docelowej, która konwertuje

Jeśli chodzi o marketing internetowy, jedną z największych zmagań wielu firm jest nakłonienie użytkownika do zrobienia pierwszego kroku i kliknięcia linku. Właśnie dlatego, gdy to zrobią, chcesz zrobić wszystko, co w twojej mocy, aby mieć pewność, że strona, którą zobaczą, będzie w stanie przyciągnąć ich uwagę.


Średni współczynnik konwersji strony docelowej jest przygnębiająco niski 2,35%, chociaż nie oznacza to, że wszystkie strony docelowe są skazane na niepowodzenie. Zrobione dobrze, strony docelowe mogą łatwo konwertować nawet pięciokrotnie ten współczynnik.

Pamiętaj, że każda strona docelowa może mieć zupełnie inny cel i dlatego może wymagać innego podejścia, aby utrzymać uwagę odbiorców docelowych. Przyczyny sukcesu lub niepowodzenia strony mogą być tak różne, jak same strony.

ZRÓB: Zachowaj przejrzystość i zwięzłość treści

Według Nielsen Norman Group użytkownicy spędzają średnio mniej niż minutę na Twojej stronie, a wielu z nich opuszcza już po 10–20 sekundach! Co więcej, większość widzów skanuje – a nie czyta – treść.

To powiedziawszy, ważne jest, aby kopia była krótka i do rzeczy. Oto kilka wskazówek ułatwiających skanowanie tekstu:

 • Dołącz listy z punktorami, aby wyróżnić ważny materiał
 • Upewnij się, że słowa kluczowe wyróżniają się (np. Pogrubienie, wyróżnienie, użycie innego koloru, umieszczenie ich w nagłówku itp.)
 • Utrzymuj liczbę słów na niskim poziomie; zbyt wiele słów straci uwagę użytkowników
 • Każdy akapit powinien koncentrować się na jednej centralnej idei – nie więcej!
 • Jeśli używasz podtytułów, wyraźnie określ, jakie treści będą objęte
 • Utrzymuj akapity względnie krótkie; dotyczy to zwłaszcza stron docelowych na telefony komórkowe

4 rzeczy do zrobienia i 3 „nie” budowania zabójczej strony docelowej, która konwertuje

NIE: Nakłaniaj klientów do szukania wezwania do działania

Każda strona docelowa powinna kończyć się dobrze opracowanym wezwaniem do działania (CTA). Twoje wezwanie do działania jest prawdopodobnie najważniejszym elementem strony docelowej, ponieważ w ten sposób użytkownik zostaje przekształcony w klienta. W związku z tym przycisk ten musi być niezwykle widoczny i łatwy do znalezienia dla widzów.

Wyróżnij swoje wezwanie do działania, używając koloru kontrastującego z resztą strony i umieszczając go w łatwo dostępnym miejscu, które jest intuicyjne dla użytkownika.

4 rzeczy do zrobienia i 3 „nie” budowania zabójczej strony docelowej, która konwertuje

ZRÓB: Dołącz grafikę i obrazy

Umieszczenie odpowiedniej grafiki i obrazów na stronie docelowej jest jednym z najlepszych sposobów, aby uczynić ją kuszącą wizualnie i niezapomnianą. Jednak niektóre rodzaje obrazów – lub zbyt wiele – mogą odwracać uwagę od głównego komunikatu strony, szkodząc, a nie pomagając w ogólnej wydajności.

Obrazy oczywiście powinny być wysokiej jakości. Powinny być również duże i wystarczająco interesujące, aby przyciągnąć uwagę widzów. Jeśli sprzedajesz produkt, pamiętaj o dołączeniu zdjęć ze wszystkich możliwych stron.

Badania również to wykazały szczęśliwe obrazy ludzkich twarzy mogą zwiększyć zaufanie użytkownika, i prowadzą do wyższego ogólnego pierwszego wrażenia. Aby zweryfikować ten efekt, sklep A / B przeprowadził test A / B, w którym jedna strona docelowa zawiera prace artysty, a druga z twarzą artysty. Wersja z twarzą miała 95% wyższy współczynnik konwersji niż wersja ze sztuką!

4 rzeczy do zrobienia i 3 „nie” budowania zabójczej strony docelowej, która konwertuje

NIE: zgłaszaj nierealnych lub przesadzonych roszczeń

Niezależnie od produktu, czy to usługi online, czy pary butów, ważne jest, aby strona docelowa jasno wyjaśniała jego zalety, ale nie brzmiała myląco lub nieuczciwie.

Nie ma szybszego sposobu na odstraszenie potencjalnych klientów niż sprawienie, by czuli się oszukani. Ważne jest, aby zdobyć zaufanie; jeśli klient ma wrażenie, że nie może zaufać temu, co mówisz, to dlaczego miałby ufać Ci swoją kartą kredytową i innymi danymi osobowymi? Zgłaszanie fałszywych lub wprowadzających w błąd roszczeń może również mieć potencjalne konsekwencje prawne i należy tego unikać za wszelką cenę.

4 rzeczy do zrobienia i 3 „nie” budowania zabójczej strony docelowej, która konwertuje

ZRÓB: Miej jasną ofertę i propozycję wartości

Niezależnie od tego, czy sprzedajesz produkt czy usługę, odwiedzający powinni w pełni zrozumieć, co oferujesz w ciągu jednej lub dwóch sekund od pojawienia się na stronie docelowej. Prawie natychmiast powinno być jasne, w jaki sposób Twój produkt lub usługa poprawi ich życie.

Nagłówek i podtytuł są świetnymi miejscami, w których możesz zawrzeć swoją ofertę wartości, którą możesz rozwinąć w opisie. Tworząc propozycję wartości, weź pod uwagę następujące trzy pytania:

 1. Jakie są zalety mojego produktu lub usługi?
 2. W jaki sposób te korzyści są wyjątkowe lub lepsze w porównaniu z konkurencją?
 3. W jaki sposób Twoja usługa lub produkt poprawi lub rozwiąże problem w życiu klienta?

4 rzeczy do zrobienia i 3 „nie” budowania zabójczej strony docelowej, która konwertuje

NIE: Ignoruj ​​badań rynku

Jeśli chodzi o zrozumienie grupy docelowej oraz najważniejszych i znaczących dla nich wiadomości i zdjęć, możesz poprosić o pomoc firmę zajmującą się badaniem rynku.

Nawet jeśli Twoja firma jest niewielka lub wciąż się rozwija, dostępnych jest wiele narzędzi, które można wykorzystać do prowadzenia badań za niewielką opłatą lub bez kosztów. Na przykład Google Analytics, Social Mention i FreeLunch mogą pomóc Ci lepiej zrozumieć, skąd pochodzą Twoi odbiorcy, słowa kluczowe, których używają, oraz trendy w temacie.

Ważne jest, aby być na bieżąco z badaniami branży i odbiorców, jeśli chcesz stale ulepszać swoje treści i strony docelowe.

ZRÓB: Przeprowadź testy A / B

Tworząc idealną stronę docelową, warto przeprowadzić testy A / B. Dzieje się tak, gdy tworzysz dwie wersje strony docelowej, aby sprawdzić, która z nich jest bardziej skuteczna. Jest to niezwykle skuteczny sposób gromadzenia danych, które strategie marketingowe są skuteczne, a które nie. Wiele najlepszych twórców stron docelowych oferuje możliwości testowania A / B, w tym Unbounce i Lander.

Testy A / B można wykorzystać do przetestowania skuteczności niemal dowolnego aspektu strony docelowej, w tym:

 • Nagłówek i podtytuł
 • Wezwanie do działania
 • Opis
 • Zdjęcie
 • Kolorystyka
 • Lub prawie każda inna decyzja projektowa

Ważną rzeczą do zapamiętania przy testowaniu A / B jest konsolidacja testowanej zmiennej. Na przykład jeśli zmienisz nagłówek, obraz i wezwanie do działania na drugiej stronie docelowej, nie będziesz mieć pojęcia, które czynniki doprowadziły do ​​różnicy w skuteczności. Zmieniaj jedną rzecz na raz, zwracaj uwagę na efekty i stosuj te nauki do przodu.

Gotowy do zbudowania strony docelowej zabójcy?

Dla każdego, kto ma nadzieję na zbudowanie jakiegokolwiek rodzaju działalności, wiedza o tym, jak promować swoją firmę online, jest absolutnie niezbędna w dzisiejszym świecie. Z 79% Amerykanów robi teraz zakupy online, a aż 85% z nich korzysta również z Internetu, aby znaleźć lokalne restauracje i firmy, nie da się ukryć znaczenia marketingu internetowego dla sukcesu każdej firmy. Koncentrując się na tworzeniu skutecznych stron docelowych, które przyciągają uwagę odbiorców i podtrzymują ich zainteresowanie, zwiększysz współczynnik konwersji i zbudujesz silniejsze, trwałe relacje z zmotywowanymi klientami.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map